gdybania
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

olimpiada otwarta

Go down

olimpiada otwarta Empty olimpiada otwarta

Pisanie by Admin Sob Lut 08, 2014 10:29 am

Komisja Europejska odmówiła komentowania ujawnionej w internecie treści rozmowy amerykańskich dyplomatów na temat Ukrainy. - Z zasady nie komentujemy treści rzekomo przechwyconej rozmowy - oświadczyła rzeczniczka KE Pia Ahrenkilde Hansen. - Podsłuchane konwersacje nie są częścią naszych działań, mających na celu pomoc Ukrainie. Jesteśmy i pozostaniemy zaangażowani w te działania, koordynując je z naszymi partnerami międzynarodowymi oraz organizacjami, które są zainteresowane pokojowym rozwiązaniem kryzysu na Ukrainie - dodała. moje zdanie: Ameryka i Rosja nieoficjalnie trzymają się razem i tak już jest od bardzo wielu lat - dlaczego? bo WARTO (BEZPIECZNIE JEST) PRZYJAŹNIĆ SIĘ Z WROGIEM! Unia Europejska interesuje USA tylko pod kątem handlowym, nie jest zagrożeniem, gdyż raczej mało prawdopodobne, żeby kiedykolwiek zaatakowała - będzie się broniła, ale nie atakowała. Poza tym USA i Rosja to kraje mające bardzo duże mniemanie o sobie i Unia Europejska zawsze będzie dla nich tylko zbitką kilkudziesięciu europejskich krajów.Jesli zamkniesz pieniądze w puszce i będą tylko w twoim domu, tylko w twojej puszce, Tylko ty będziesz na nie patrzył i tylko w twoim ręku będą, to jaką wartość będzie miał twój kapitał domowy? Nie zrobiono rzetelnej i powszechnej transformacji systemu jakim jest prywatyzacja. Tylko rozgrabiono te zakłady, grunty, nieruchomości państwowe pomiędzy cwaniaków którzy ułożyli się przy okrągłym stole. Jedni stali się Biznesmenami uprawiając ziemię zaś inni jako swoją własność sprzedali zagranicznym biznesmenom. Tu nie chodzi jedynie o dobra natury materialnej ale i wpływy polityczne i obyczajowo kulturowe.Wielka porażka dla Polski, co widać po tym, jak szybko się dziś wyludniamy., bo ludzie mają dość tego dziadostwa bez nadziei na lepsze jutro. Przy okrągłym stole sprzedaliście nas za parę srebrników kapitalistom zachodnim, jak niewolników z buszu afrykańskiego i teraz musimy na tym wygnaniu wstydzić się tego, że jesteśmy Polakami.

Admin
Admin

Liczba postów : 32
Join date : 02/06/2013

http://gdyby.huhohi.com

Powrót do góry Go down

olimpiada otwarta Empty Re: olimpiada otwarta

Pisanie by Admin Sob Lut 08, 2014 10:32 am

Wszyscy mniej lub bardziej sceptycznie odnoszą się do tych prywatnych wypowiedzi a amerykański du*o*łaz mówi że jest OK.Właśnie takie prywatne rozmowy mówią bardzo dużo o ludziach i ich stosunku do spraw.I nie chcij słuchać prywatnych i luźnych rozmów Polaków o tobie.Wszyscy piszecie w różnych tonacjach na temat USA . Rosji , Ukrainy, UE , Polski itp. Ale nik nie zwraca uwagi na fakt , że rosjanie podsłuchują w każdym miejscu na świecie i kogo tylko mogą. A ten wyciek ( może i inne ) są nieprzypadkowe. W ten sposób Putin chce odwrócić uwagę od tego całego bardaku , który jest we wszystkich segmentach życia sportoego w Soczi. Pod względem cywilizacyjnym jest bardzo w tyle .Wszyscy piszecie w różnych tonacjach na temat USA . Rosji , Ukrainy, UE , Polski itp. Ale nik nie zwraca uwagi na fakt , że rosjanie podsłuchują w każdym miejscu na świecie i kogo tylko mogą. A ten wyciek ( może i inne ) są nieprzypadkowe. W ten sposób Putin chce odwrócić uwagę od tego całego bardaku , który jest we wszystkich segmentach życia sportoego w Soczi. Pod względem cywilizacyjnym jest bardzo w tyle .nigdy na przestrzeni ostatnich 25 lat nie mieliśmy własnego zdania... TUSK zachowuje się jak Kukliński... od USA nigdy nie zaznaliśmy choćby odrobinę szacunku, http://klimatyzacja.webnode.com/
http://klimatyzacje.webnode.com/Dla mnie UE to twór pozwalający bez użycia armii zniewalać inne narody. Np w Polsce zlikwidowano przemysł, a że niby Unia pompuje kasę np na drogi ( głownie Niemcy), to po to ,ze te drogi sa budowane mniej dla Polaków a przede wszystkim dla Niemców by polepszyć komunikację miedzy nimi a Rosją. Caryca Katarzyna miła pomysł jak [podbijać narody bez użycia armii, ale dopiero teraz ten pomysł jest realizowany. Wystarczy poczytać jej myśli i wypowiedzi... no ale któremu lemingowi by się chciało skoro ma TVN http://ostatek.blogspot.com/ .. żaden to sojusznik... gdzie ten wkład w Iraku, co z tego mamy, taką samą chałę jak z rządów

Admin
Admin

Liczba postów : 32
Join date : 02/06/2013

http://gdyby.huhohi.com

Powrót do góry Go down

olimpiada otwarta Empty Re: olimpiada otwarta

Pisanie by Admin Sob Cze 14, 2014 7:49 pm

ie udało mi się zrobić wystarczająco dokładnych pomiarów, ale byłem na tyle blisko by pozytywnie zweryfikować metody obliczeń. I chyba trafiłem na maksymalnie proste i jednoczesnie dające duży wgląd na efekty modyfikacji. Do dwu wcześniej wymienionych pomiarów temp. niepracującego kolektora wykonanych przy tej samej mocy prom. słonecznego (symetrycznie wzgl. południa) dodać należy 3-ci. Tym razem trzeba zachować symetrię wobec temp. absorbera z 1-go pomiaru: jeżeli wtedy było 55 stopni to należy poczekać aż po południu temp. spadnie do tego poziomu i zanotować temperatury oraz moc prom. słonecznego. Ważne jest aby pomiarów dokonywać przy jak najbardziej ustabilizowanej pracy kolektora (wolne zmiany temp) oraz przy jak największej amplitudzie danych (duże różnice temp. zewnętrznych rano i po południu). Ponieważ temp. absorbera w 3-cim pomiarze jest równa tej z 1-go moc tracona na emisji podczerwieni jest taka sama. A zatem występuje zależność:


waPs1-UDT1=waPs3-UDT3, U(DT3-DT1)=wa(Ps3-Ps1), wa=U*(DT3-DT1)/(Ps3-Ps1)

Ps1 - Moc prom. słonecznego 1 pomiar
Ps3 - Moc prom. słonecznego 2 pomiar
wa - Współczynnik mocy pochłanianej przez absorber (wsp. absorpcji i przenikalność światła)
DT1 i DT3 - Różnice temperatur absorber-otoczenie 1 i 3 pomiar
U - Współczynnik przewodzenia ciepła

Na bazie tych 3-ch pomiarów można obliczyć współczynnik absorpcji (wa), emisji (we) i przewodzenia ciepła (U) w/g następujących wzorów:

we=U*(DT1-DT2)/(Pe2-Pe1)
wa=U*(DT3-DT1)/(Ps3-Ps1)
U=we(Pe2-Pe1)/(DT1-DT2)
lub:
U=wa(Ps3-Ps1)/(DT3-DT1)

Jak napisałem nie udało mi się dokonać wystarczająco dokładnych pomiarów, po prostu moc prom. słonecznego z powodu odchyłki kolektora na zachód tak szybko mi rano rośnie, że musiałbym operować temp. absorbera zbliżonymi do 100 stopni, co dla poliwęglanu jest zabójcze. Ale na bazie tego co udało mi się zmierzyć skorygowałem dane tak, by pasowały do przeciętnej samoróbki. A zatem robiąc pomiary wiosną można spodziewać się mniej więcej takich wyników (godzina: temp absorbera, temp. zewnętrzna, moc promieniowania słonecznego, emisja podczerwieni ciała dosk. czarnego w temp. absorbera):

10.00: 55 (328K), 11, Ps=555W/m2, Pe(328K)=(328/64.5)^4=670W/m2
17.00: 60 (333K), 20, Ps=555W/m2, Pe(333K)=710W/m2
18.00: 55 (328K), 16, Ps=530W/m2, Pe(328K)=670W/m2

DT1=55-11=44K
DT2=60-20=40K
DT3=55-16=39K

U=0.4*(710-670)/(44-40)=4W/K*m2
we=4*(44-40)/(710-670)=0.4
wa=4*(39-44)/(530-555)=0.8

Admin
Admin

Liczba postów : 32
Join date : 02/06/2013

http://gdyby.huhohi.com

Powrót do góry Go down

olimpiada otwarta Empty Re: olimpiada otwarta

Pisanie by Admin Wto Cze 28, 2016 3:26 pm

Jaki polecacie laptop z systemem Window7 64bit do ww. zastosowań? Używany będzie głównie do prezentacji multimedialnych i wyświetlania filmów. Powinien mieć wyjście HDMI i być łatwy w serwisowaniu (czyszczenie). Do tego rzutnik w cenie do 650zł projektor multimedialny w cenie do 2000zSkoro ma być nieskomplikowany i do wszystkiego to zaproponuję Ci aparat z regulatorem stopnia skomplikowania Smile. Będzie to NIKON D5100 z obiektywem 18-105VR który pozwoli fotografować zarówno szerokie plany jak i "przybliżać" oddalone obiekty. Regulatorem stopnia skomplikowania jest koło trybów pracy. Kiedy ustawisz na zielony program Twój Nikon będzie nieskomplikowany. Wystarczy, że ustawisz kadr, naciśniesz spust migawki a reszta zrobi się automatycznie. Jeśli jednak kiedyś zapragniesz by Twój Nikon był troszkę bardziej lub całkiem bardzo skomplikowany to wystarczy do zakupu laptopa [netbooka]. Wiem, że zazwyczaj siedzą one na Atom'ie, jednak mimo tego, że nie będę wymagał monstrum, to procesor chciałbym mocniejszy - podejrzewam, że i3 byłoby idealnym rozwiązaniem. GPU - bez większego znaczenia, ale fajnie byłoby płynnie odtwarzać filmy w FullHD. Obowiązkowo minimum jeden port USB3, milo by było ujrzeć eSATA, ale bez nacisku na to. Koniecznie Rj45. Dysk twardy: najlepiej 32 lub 64 gb ssd + hdd. Komputer najlepiej bez systemu, żeby nie przepłacać bo sam w gram . Napęd optyczny - nie jest wymagany, bo w laptopach [netbookach] i tak rzadko można go znaleźć, a już i tak mam duże wymagania w porównaniu do ceny. Komputer może być używany. Minimum 2-4 GB RAM.przekręcić koło trybów na AV, TV lub M. Jeśli się z nim zaprzyjaźnisz szybko dojdziesz do wniosku, że to wszystko nie jest aż tak Na wstępie chciałem podziękować wszystkim użytkownikom forum, którzy wypowiedzieli się w temacie. Dzięki linkwaszych pytań i odpowiedzi udało mi się podjąć właściwy wybór odnośnie zakupu odpowiedniej ładowarki. Nie zamierzam być dłużny i podzielę się własnymi spostrzeżeniami. Nie chcę się zbytnio powtarzać więc to co zostało już napisane i przedstawienie podstawowych parametrów postaram się ominąć. Wypowiedź podzielę na 4 części: I - dlaczego i jaką ładowarkę wybrałem, II - jakie widzę jeszcze różnice (+/-) urządzeń będących tematem po zakupie, III - moje spostrzeżenia na http://torby.org.pl ładowania akumulatorków, IV - dla kogo jaka ładowarka. I - Po dokładnym przestudiowaniu tematu na tym forum jak i innych

Admin
Admin

Liczba postów : 32
Join date : 02/06/2013

http://gdyby.huhohi.com

Powrót do góry Go down

olimpiada otwarta Empty Re: olimpiada otwarta

Pisanie by Admin Wto Cze 28, 2016 3:28 pm

Może kilka slów wyjaśnienia... Nie chodziło o to, że "ja tak lubię", ale po prostu miałem kilkanaście lat przed tym zanim zrobiłem swoje wzmacniacze przypadek gdy podczas imprezy zadziałało zabezpieczenie i nastała cisza... Zdesperowany zacząłem szukać przyczyny - może kabel może zwarcie... - okazało się, że zatrzymał się (niewidoczny z zewnątrz) wentylator... Gdybym wtedy miał informację o tym, że końcówka się przegrzewa (była tylko kontrolka zasilania i sygnału oraz protect), zapewne zauważyłbym to i w porę zareagował (wystarczyło usunąć źdźbło jakiegoś chwasta, który zassany został przez wentylator i cudem jakimś wlazł pomiędzy jego łopatki (rack zamknięty z tyłu (tylko otwarta była klapa "rewizyjna",nie ma co współczuć, ja nigdy bym nie zmienił na ogrzewanie elektryczne, to dopiero można pójść z torbami. Ja sobie chwale gazowe ogrzewanie, wiadomo za komfort trzeba płacić. Regulatory są dobrą sprawą ponieważ pilnują http://torby.org.pl nam stałej temperatury w pomieszczeniach, bez non stop sprawdzania i ustawiania pieca i grzejników. Odbyłem niedawno polemikę: ktoś powiedział że przez Sprzedam dwa laptopy Lenovo T61 z matrycą 15" Stan oceniam na bardzo dobry, w laptopach zamontowano nowe dyski twarde o pojemność 500GB, na gwarancji producenta specyfikacja laptop nr.1 cpu T8100, c2d 2.1Ghz pamięć 4GB hdd nowy 500GB dvd-rw Bluetooth, wifi Windows 7 Home Premium (w zestawie dwie płyty dvd z systemem) Cena 670zł specyfikacja laptop nr.2 cpu T8300, c2d 2.4Ghz pamięć 4GB hdd nowy 500GB dvd-rw Bluetooth ,wifi Windows 7 http://torby.org.pl Professional (w zestawie dwie płyty dvd z systemem) cena 860zł W zestawie oryginalny zasilacz lenovo 90W. Dla zdecydowanych torba do laptopa regulatory pokojowe zużywa się więcej gazu. Z moich rozpisek wynika że przez regulator mam

Admin
Admin

Liczba postów : 32
Join date : 02/06/2013

http://gdyby.huhohi.com

Powrót do góry Go down

olimpiada otwarta Empty Re: olimpiada otwarta

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach