tworzywa sztuczne

Go down

tworzywa sztuczne

Pisanie by Admin on Czw Mar 13, 2014 7:21 pm

Pozwolę sobie na amatorski komentarz do związków logiki z myśleniem: przyjmuje się, że myślenie przebiega wzdłuż tzw. szlaków skojarzeniowych. Szlaki powstają z połączenia w naszych umysłach w siatkę symboli, pojęć, wyobrażeń itp. Język odgrywa tu ważną rolę, bo wyznacza swoją gramatyką i zakresem pojęć sposoby myślenia, jego drogi i jego granice.
Logika jest językiem, więc porządkuje myślenie według swojej gramatyki. Jak każdy język, ma swoje zastosowanie i ograniczenia. Świetnie sprawdza się w naukach ścisłych, jest zaś niewystarczająca wobec zjawisk społecznych, artystycznych, metafizycznych itd.

Nb. Tajemnicze są dla mnie związki między logiką (językiem matematyki) i obserwowanym światem (właśnie wyszła ciekawa książka . Chcialem zauwazyc ze najbardziej popularnym narzedziem do badania kostki Rubika jest teoria grup. Sa dziesiatki, jezeli nie setki artykulow na ten temat; sa rozniez ksiazki. Jest kostka Rubika rowniez materialem testowym do dziedziny zwanej „logic programming”, a konkretnie „constraint logic programming”„Logika nie jest od tego, żeby nasze procesy myślowe badać, ponieważ nie jest nauką empiryczną.” – ha! jaki dziwaczny pogląd? Rozumiem, że zdaniem autora logika wyskoczyła z głowy Fregego jak Atena z głowy Dzeusa. Problem w tym że dosyć łatwo wskazać że jest to pogląd nieprawdziwy. Po pierwsze logika jest tworem ludzkim, i co do zasady nie nadaje się nawet do pełnego opisu fenomenów matematycznych ( co widać wyraźnie po dowodzonych w XX wieku twierdzeniach limitacyjnych), a co dopiero rzeczywistości jako takiej. Z drugiej strony opisuje całkiem nieźle pewne fragmenty, matematyki i świata, których wspólnym elementem wydaje się być skończoność, finityzm, konstrukcjonizm. Po trzecie wiadomo całkiem wyraźnie że nie jest możliwe ograniczenie sie w opisie do tylko tych fragmentów logiki / matematyki gdyż logika /matematyka rozwijana finitystycznie nie spełnia zasady pełności ( dopiero dołączenie do logiki struktur pozskończonych umożliwia dowiedzenie tw. pełności logiki).
Istnieją znane konstrukcje matematyczne, całkiem proste, jak przestrzeń wektorowa skończonego i określonego wymiaru, które nie podlegają formalizacji w logice 1-szego rzędu co dowodzi, że nie tylko ograniczoności logiki tego typu, ale także i tego że jest ona bardzo dalekim uproszczeniem realnych procesów myślowych. Właśnie z tego ograniczenia wynika,że jest to twór nieabsolutny, a model. Bardzo uproszczony model ludzkiego myślenia, służący do badania operacji na wyróżnionych ( wystarcza dwie) relacjach pomiędzy zdaniami. Pokazuje to także że jak najbardziej jest ona wynikiem procesu empirycznego polegającego na próbach wyróżnienia i analizy tych fundamentalnych konstrukcji, rozwijanych obecnie, kombinatorycznie. Pragnąłbym także zwrócić uwagę autora na sporą ilość prób właśnie empirycznych by zmodyfikować logikę tak by lepiej oddawała ludzki sposób myślenia, podejmowanych czy to z powodów praktycznych, czy z ideologicznych ( zwłaszcza teorie prawdy, w tym teorie prawdy Kripkego, logiki modalne itp.). Okazuje sie także że istnieją inne, w zasadzie algebraicznej natury,związki pomiędzy logiką a teorią kategorii, konkretnie teorią toposów, która właściwie uogólnia teorię modeli, co pokazuje że konstrukcja logiki nie jest bynajmniej przygodna, arbitralna, ale właśnie ma głębokie związki z innymi konstrukcjami o generalnie bardzo antropomorficznym, ludzkim charakterze.Od prawie dwudziestu lat zajmuję się materią, jaką jest klejenie plastików i byłem przekonany, że w XXI wieku niewiele osób będzie potrzebowało informacji w tym zakresie. Jednak okazuje się, iż technologia klejenia ciągle jest nowością, a wiedza o niej jest skromna i to nawet (a może przede wszystkim) wśród młodych inżynierów, którzy często nie znają różnicy między polipropylenem a poliwęglanem.
Klejenie „plastików”, czyli tworzyw sztucznych jest uważane za kłopotliwy sposób łączenia między innymi z powodu właśnie niewiedzy. Spróbuję podstawy w tym zakresie uporządkować, a że nie jestem chemikiem, nie będę nikogo zanudzał wzorami.
Zas jak idzei o logike I myslenie, ten temat juz byl; wyrazilem swa opinie I zostalem wyzwany od idiotow. Wiec nei bede sie powtarzal. Chcialem tylko przypomniec niepowodzenie prob zastosowania logiki w Artificial Intelligence, a w szczegolnosci, cytowany juz artykul McDermotta A Critique of Pure Reason w ksiazce Philosophy of Artificial Intelligende, autorstwa Margaret Boden.rozwijaniu teorii matematycznych które dobrze oddawałyby poczucie czym jest prawda )
Z wszystkich tych, chaotycznie spisanych przykładów, wynika, że logika jako taka ani współcześnie nie aspiruje do jakiegoś obiektywnego charakteru, ani nie można twierdzić że ma jakiś wyróżniony charakter w ramach matematyki. Logicyzm jako prąd ideologiczny w podstawach matematyki w zasadzie jest martwy w sensie praktycznym, a w sensie ideologicznym, wypalony z uwagi na istnienie wielości logik. Coś co przetrwało to systemy rodzaju systemów dedukcyjnych Jaśkowskiego ( badane także przez Genzena) których własności badamy metodami matematycznymi budując ich mniej lub bardziej formalne modele, a kryteria ich „ciekawości” czy „wartości” są dwojakiego rodzaju – praktyczne i estetyczne. Praktyczne obejmują zastosowania – a w śród nich jak najbardziej jednym z badanych jest modelowanie ludzkich procesów myślowych, więc jest to niejako zastosowanie empiryczne,  a systemy estetyczne to takie które dają ciekawe z matematycznego punktu widzenia konsekwencje, W tym artykule skupię się na klejeniu konstrukcyjnym tworzyw sztucznych, znanych jako plastiki. Osobnym obszarem jest choćby łączenie folii, naklejanie oraz łączenie tworzyw sztucznych z innymi materiałami, na przykład z metalami co zwykle oznacza np. znowu budowanie modeli teorii matematycznych ( powiedzmy szukamy modelu analizy w której daje sie dowieść odpowiednika tw. Riemanna), czyli znów jest to niejako działanie empiryczne – celem jest przecież zbadania czym taki model różni się od „prawdziwej” analizy i dlaczego w nim daje sie interesujące tw. dowieść a w „prawdziwej” są one zbyt trudne. .


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Wto Kwi 07, 2015 2:33 pm, w całości zmieniany 1 raz

Admin
Admin

Liczba postów : 32
Join date : 02/06/2013

Zobacz profil autora http://gdyby.huhohi.com

Powrót do góry Go down

Re: tworzywa sztuczne

Pisanie by Admin on Czw Mar 13, 2014 7:28 pm

Oto z jednej strony mamy AA, który twierdzić może, że istnieją tylko przedmioty materialne i nic więcej. Z drugiej zaś mamy ZZ, który z kolei twierdzi, że istnieje wszystko w sensie najszerszym ? od przedmiotów materialnych, do przedmiotów wewnętrznie sprzecznych czy całkowicie fikcyjnych. Gdy porównać listy obu naszych przykładowych postaci, widać, że one się różnią. Jeśli obie te hipotetyczne postacie symbolizują dwa krańce umowne skali obiektów istniejących, to czy bliżej nam AA czy ZZ?” – a czyż nie jest tak, że nie istnieją takie listy, bowiem wcale nikt nie usiłuje wymieniać co istnieje a co nie istnieje, a raczej konstruuje ogólną zasadę i podaje pewną liczbę przykładów? Chyba najbliższy jestem poglądowi, że form istnienia jest znacznie więcej niż ogólnych zasad rozstrzygających o istnieniu które jesteśmy w stanie podać. Sytuacja dobrze znana z matematyki, gdzie np.funkcji naturalnych jest znacznie więcej niż możliwych napisów te funkcje przedstawiających a już z o cale niebo więcej niż funkcji obliczalnych. Gdyby przyjąć taki pogląd to stałoby się jasne,że próba rozstrzygania o istnieniu wymagałaby konstrukcji czegoś w rodzaju „logiki istnienia” czyli ogólniejszej zasady pozwalającej stwierdzać które z partykularnych kryteriów istnienia są właściwe a które nie. Wewnętrzna sprzeczność z pewnością nie jest tu dobrym kryterium bowiem z rozwoju nauki w XX wieku wiemy, że obiekty które uznalibyśmy za sprzeczne wewnętrznie – istnieją – czego dowodem jest dualizm  falowy ( tu oczywiście należy nadmienić że jest dyskusyjne czy mamy do czynienia z faktyczną sprzecznością logiczną, czy raczej jest to problem naszego postrzegania co jest sprzeczne, podczas kiedy sprzecznym wcale nie jest. Proszę zwrócić tu uwagę na fakt, że wchodzimy w jakąś formę logiki modalnej z „operatorem sprzeczności” która dotyczy istnienia – a nie sprzeczności logicznej zdań). Podstawowe rozróżnienie tworzyw sztucznych nazywanych plastikami.
Tworzywa sztuczne, potocznie zwane plastikiem, pod względem klejenia dzielą się na dwie klasy: poliolefiny i nie-poliolefiny. W Internecie nietrudno znaleźć opinie takie jak ta: „Dużo trudności przy klejeniu tworzyw sztucznych, zwłaszcza utwardzalnych, sprawia mała adhezja klejów do gładkich powierzchni. Zachodzi wówczas konieczność przygotowania do klejenia powierzchni szorstkich i odtłuszczonych.” Te i inne brednie wypisują ludzie, nadużywający pojęć „adhezja”, „grupy polarne” itp. Rzecz w tym, że o klejeniu napisano już setki prac doktorskich, a do dziś nikt nie wie naprawdę dlaczego to działa Jeśli próbujemy dotrzeć do istoty istnienia to przykład z AA vs ZZ jest złym przykładem bo nie ma w nim dociekań istoty/natury istnienia. Przecież tzw. przedmioty materialne można kwestionować z tego względu, że pojęcie materii nie jest pojęciem ścisłym. Fizyka bada zależności pomiędzy materią ale nie bada czym właściwie jest materia. To język/kultura + odkrycia definiuje materie raz utożsamiając ją z masą, potem z energią a potem z siłą (nawet nie wiem co współcześnie jest aktualne, kwant? Materia to kwanty?Kwanty istnieją?). Podobne trudności są z czasem bo stwierdzić istnienie czasu teraźniejszego można jedynie opisowo, myśląc o teraźniejszości w przeszłości lub przyszłości.
Wniosek może być taki, że pojęcie istnienia służy jedynie komunikacji. To „być, jest” nie dostarcza nam wyczerpującej wiedzy, zaspokaja jedynie głód pochłaniania i wydalania informacji. Nasze poszukiwania ontologiczne mogą być skażone, naznaczone subiektywizmem o jakim wspominał choćby Kant; czyli umysł rości sobie pretensje do naznaczenia mianem substancji wszystkiego o czym pomyśli. Mission impossible jednym słowem bo takie dociekania sprowadzają nas zawsze do pojęcia Nicości w rozumieniu ścisłym lub z drugiej strony do pojęcia Życia (Wszystko) w rozumieniu bardzo ogólnym. NIE - POLIOLEFINY 1. Istnieja tylko zjawiska, a nie przedmioty. Zwrocil na to uwage dosc dawno temu B. Russell.
2. Ale owe zjawiska istnieja przeciez tylko pozornie, czyli jedynie w naszych umyslach (dokladnie: owe uludy zjawisk istnieja tylko w uludach naszych rozumow, o czym dalej). Wyjasnia to m. in. fenomen zbiorowej psychozy znanej jako „wiara religijna”, na ktora cierpi m. in. ‘vps’, a polegajacym na tym, ze w ludzkich rozumach (bedacych zreszta tez tylko uludami) tworza sie rozne fantomy, zwane duchami albo bogami. Nie bylo by w tym nic zlego, gdyby nie to, ze te fantomy zwane bogami zaczynaja wladac ludzkim rozumem, a co gorsza, to osoby cierpiace na ten rodzaj psychozy, staraja sie zarazic nia osoby zdrowe, czyli te, ktorych rozumy nie wytwarzaja tych, jakze szkodliwych dla czlowieka, fantomow.
3. Ale poniewaz wszystko co istnieje jest tylko uluda, to nie ma co sie za bardzo tym wszystkim przejmowac. Jak wiemy tzw. materia sklada sie nie z jakichs „czastek elemetarnych” – atomow, a nawet ich czesci, wyobrazanych sobie (na ogol) blednie przez ludzi w postaci jakich malutkich „kulek”, albo tez z takich ulotnych zjawisk jak np. elektrony, ktore sa przeciez jednoczesnie czastka oraz fala, albo tez np. kwarkow, ktore maja takie dziwne wlasciwosci, ze wystepuja one tylko trojkami (jak wiadomo „Boh trojcu ljubit”), a byc moze takze w postaci tzw. superstrun, majacych ponad 3 wymiary przestrzenne, ale bedace tak male, ze nijak nie da sie potwierdzic ich istnienia metodami empirycznymi, przez co wspolczesna fizyka coraz bardziej zbliza sie do metafizyki. Tak wiec nie ma nic – ani materii, ani tez jej wytworow w postaci swiata idei czy tez swiata duchow.
4. Tak wiec doszlismy do jedynie slusznego wniosku, ze niczego nie ma (tak samo jak Berkeley doszedl do tego juz w XVIII wieku, tyle, ze jemu sie jeszcze wydawalo, ze on sam istnieje). A to, ze nam sie wydaje, ze to ‘cos’ jednak istnieje, jest przeciez tez tylko uluda. I prosze mi tu nie wmawiac (p. np. ‘markot’), ze np. kamien istnieje obiektywnie, gdyz jesli go kopne, to poczuje bol w nodze.POLIOLEFINY
Polistyren – PS
Poliwęglan – PC
Polimetakrylan metylu – PMMA
ABS
Polichlorek winylu – PCV
Poliamid – PA
Poliuretan – PU Polipropylen – PP
Polietylen – PE i jego odmiany: HDPE, UHMWPE, LDPE,
Politetrafluoroetylen – PTFE 1. Istnieja tylko zjawiska, a nie przedmioty. Zwrocil na to uwage dosc dawno temu B. Russell.
2. Ale owe zjawiska istnieja przeciez tylko pozornie, czyli jedynie w naszych umyslach (dokladnie: owe uludy zjawisk istnieja tylko w uludach naszych rozumow, o czym dalej). Wyjasnia to m. in. fenomen zbiorowej psychozy znanej jako „wiara religijna”, na ktora cierpi m. in. ‘vps’, a polegajacym na tym, ze w ludzkich rozumach (bedacych zreszta tez tylko uludami) tworza sie rozne fantomy, zwane duchami albo bogami. Nie bylo by w tym nic zlego, gdyby nie to, ze te fantomy zwane bogami zaczynaja wladac ludzkim rozumem, a co gorsza, to osoby cierpiace na ten rodzaj psychozy, staraja sie zarazic nia osoby zdrowe, czyli te, ktorych rozumy nie wytwarzaja tych, jakze szkodliwych dla czlowieka, fantomow.
3. Ale poniewaz wszystko co istnieje jest tylko uluda, to nie ma co sie za bardzo tym wszystkim przejmowac. Jak wiemy tzw. materia sklada sie nie z jakichs „czastek elemetarnych” – atomow, a nawet ich czesci, wyobrazanych sobie (na ogol) blednie przez ludzi w postaci jakich malutkich „kulek”, albo tez z takich ulotnych zjawisk jak np. elektrony, ktore sa przeciez jednoczesnie czastka oraz fala, albo tez np. kwarkow, ktore maja takie dziwne wlasciwosci, ze wystepuja one tylko trojkami (jak wiadomo „Boh trojcu ljubit”), a byc moze takze w postaci tzw. superstrun, majacych ponad 3 wymiary przestrzenne, ale bedace tak male, ze nijak nie da sie potwierdzic ich istnienia metodami empirycznymi, przez co wspolczesna fizyka coraz bardziej zbliza sie do metafizyki. Tak wiec nie ma nic – ani materii, ani tez jej wytworow w postaci swiata idei czy tez swiata duchow.
ertalon
4. Tak wiec doszlismy do jedynie slusznego wniosku, ze niczego nie ma (tak samo jak Berkeley doszedl do tego juz w XVIII wieku, tyle, ze jemu sie jeszcze wydawalo, ze on sam istnieje). A to, ze nam sie wydaje, ze to ‘cos’ jednak istnieje, jest przeciez tez tylko uluda. I prosze mi tu nie wmawiac (p. np. ‘markot’), ze np. kamien istnieje obiektywnie, gdyz jesli go kopne, to poczuje bol w nodze.

Admin
Admin

Liczba postów : 32
Join date : 02/06/2013

Zobacz profil autora http://gdyby.huhohi.com

Powrót do góry Go down

Re: tworzywa sztuczne

Pisanie by Admin on Czw Mar 13, 2014 7:32 pm

„Jak wiemy tzw. materia sklada sie nie z jakichs ?czastek elemetarnych? ? atomow, a nawet ich czesci, wyobrazanych sobie (na ogol) blednie przez ludzi w postaci jakich malutkich ?kulek?, albo tez z takich ulotnych zjawisk jak np. elektrony, ktore sa przeciez jednoczesnie czastka oraz fala, albo tez np. kwarkow, ktore maja takie dziwne wlasciwosci, ze wystepuja one tylko trojkami (jak wiadomo ?Boh trojcu ljubit?), ”
A trojwymiarowa przestrzen? A stolik najbardziej stabilny na trzech nogach?
A krystaliczna budowa cial stalych? To ze tak to sie ksztaltuje nie wynika wylacznie z postrzegania przez nasze zmysly. O tym swiadcza rowniez zjawiska towarzyszace. Jezeli ktos ma dosyc twarda glowe to jest w stanie uszkodzic nia kant biurka. I nie jest to fakt ktory jest wylacznie w wyobrazni, lecz sprawdzalny przyrzadami pomiarowymi. Podobnie z ceglami rozbijanymi glowa przez karateke. Co jest rzeczywistoscia a co odczytywaniem przez nasz mozg to sa dwa rozne zagadnienia. Wylaczenie tylko dwoch zmyslow wzroku i sluchu odbiera w odbiorze kolor, przestrzennosc wizualna i sluchowa. Rownie dobrze jak oczyma, moglibysmy patrzec uszami, bo mozg moglby to co wchodzi do uszu odtwarzac jako obrazy. Stad czlowiek musi potrafic rozroznic co w naszym ograniczonym podwojnym oknie na swiat jest w tym pokoju do ktorego zagladamy. Jezeli dla przykladu bedziesz miec malutkie okno w domu i bedziesz chcial na 100% powiedziec ze w tym pokoju nikogo nie ma, to wtedy ktos powie o tobie, ze jestes w bledzie,
pleksi
bo ten kto tam jest nie chce abys go widzial dlatego siedzi sobie w rogu pokoju. Podobnie jest z toba ktory obserwujac przed dwa okna wszystko co cie otacza 24 klatki na sekunde uwazasz ze poza tym co widzisz nic nie ma. Bog nie istnieje. I tu jest wlasnie blad w rozumowaniu. Skoro nie masz pewnosci ze cos nie istnieje nigdy nie powinienes miec 100% pewnosci iz ci ktorzy mowia: nie mam pewnosci, nie wiem, nie mam zdania, przpuszczam sa mniej rozgarnieci, bo przeciez powinni zalozyc ze w tym pokoju nikt byc nie moze. Tylko dlaczego w tym pokoju nikt byc nie moze? Ja wiem ze moze i to ci udowodnilem. Ty natomiast nie jestes w stanie mi udowodnic ze nie moze. Oczywiście, to nie wszystkie tworzywa sztuczne. Jest ich o wiele więcej, a występują pod mnóstwem nazw handlowych. Jednak nie będzie przesadą, jeśli napiszę, iż te wymienione powyżej stanowią zasadniczą większość.
Jest prosty sposób na rozróżnienie poszczególnych tworzyw sztucznych. Najpopularniejsze poliolefiny, takie jak PP i PE, charakteryzują się ciężarem właściwym mniejszym niż 1,00, więc aby sprawdzić z jakim tworzywem sztucznym mamy do czynienia, wystarczy zanurzyć go w wodzie.
Dla osob wierzacych (bardzo wielu) jest w zyciu moment ktory mozna nazwac Eureka. Polega on na tym ze nagle czlowiek zostaje napelniony jakas nieznana i nie zrozumiala miloscia ktora jest takim wielkim ladunkiem pozytywnej energii. To jest zjawisko ktore przezywa wiele ludzi. Nie wiem czy nawet nie wszyscy? Niektorzy to nazywaja napelnieniem Duchem Swietym. Gdy cos takiego kogos spotka, rozwiewaja sie wszelkie watpliwosci. Od tego momentu ta obecnosc jest juz na cale zycie. Niewiele osob chce sie z tego zwierzac. To jest zbyt osobiste przezycie. Podobnie zreszta wygladaja przezycia tych osob ktore wrocily ze smierci klinicznej. Oczywiscie ze nie moze tu byc mowy o jakiejs zbiorowej hipnozie. To sa przezycia indywidualne, w wiekszosci ukrywane nie zwiazane z zadnym sugestywnym wmawianiem sobie czegos co nigdy nie mialo miejsca.
To otwiera nowy rozdzial w zyciu w ktorym nie ma watpliwosci ze cos nie istnieje, skoro sie to cos ujawnilo. Nie jest to w zadnym konflikcie z nauka, wrecz przeciwnie, pozwala bardziej otworzyc oczy na zjawiska ktore nas otaczaja. W ZSRR zyla kobieta ktora potrafila przy pomocy dotyku rozrozniac kolory. Telepatyczne przekazy i doswiadczenia z nimi znane sa nauce nie od dzis. Nie istnieja przyrzady ktore by pozwalaly mierzyc promienie emitowane w telepatycznej transmisji. Jezeli ktos powie ze to co pisze to metafizyka, to jest w bledzie. Jest to jak najbardziej fizyka, tyle ze niedostepna do dokonywania jej analizy przy pomocy naukowych instrumentow na obecnym etapie poznania tego swiata.
Oczywiście, jeśli mamy informację, co trzeba skleić, podaną przez dostawcę materiału, producenta detalu lub, jeśli jest wytłoczona na wyprasce, rozpoznanie jest banalne.
Wyróżnienie poliolefin jest ważne, gdyż te tworzywa są trudniejsze do klejenia ze względu na niskie napięcie powierzchniowe i dużą odporność chemiczną. Aby przystąpić do klejenia (ale także do malowania, nadruków itp.), trzeba zwiększyć napięcie powierzchniowe, ale o tym za chwilę.

Admin
Admin

Liczba postów : 32
Join date : 02/06/2013

Zobacz profil autora http://gdyby.huhohi.com

Powrót do góry Go down

Re: tworzywa sztuczne

Pisanie by Admin on Wto Kwi 07, 2015 2:37 pm

Przecież widzę ogłoszenia u siebie w mieście- widzę, że obok mojego bloku stoi nowy, prawie pusty blok. Ale redaktor pisze, że jest boom Smile. Ale po takim artykule nie ma co, od razu lece do banku i biore kredyt na 50 lat, zeby zdazyc przed podwyżką!- taka okazja! A mi się coś wydaję, że za parę lat będzie 500 zł różnicy, ale na minus dla developerów. tylko idiota kupuje od nawet nie ma polskiego okreslenia chyba zlodziej ,ci oszusci uzywaja najgorszych materialow bo tanie wszystko robione byle jak byle szybciej a pozniej niech sobie kupujacy poprawia Czyżby MDM już tak nabijało kabsę developerom. Dlaczego w Polsce wspiera się biednych deweloperów, biedne banki, a nie wspiera się bogatych młodych. Dlaczego młodym ludziom nie można po prostu dać pieniędzy na kupno bądź budowę domu. Za każde urodzone dziecko dać pieniądze tak jak na zachodzie europy. Dlaczego młode polki w naszym kraju nie rodzą dzieci, a zagranicą już tak. Bardzo zasadne pytania na które obecny rzad powinien odpowiedzieć. Ale tego nie zrobi, mało tego-nie zrobi nic co wymaga wysiłku i nie przynosi profitów. Czy ktoś wreszcie ustawowo zadba o to aby uporządkować stan prawny gruntów pod blokami budowanymi 40 lat temu ? Czy posiadacze takich mieszkań muszą czuć się niepewnie i ponosić straty na wartości takich lokali przy ich sprzedaży ? Na co czekacie ? Poszukuje mieszkania i sam troszkę jestem zdziwiony, mieszkanie we Wrocławiu 70m2 z garażem m to 450tys zł w średniej lokalizacji, czyli już w mieście a nie na zadupiu z jednym autobusem. Mieszkania po 8,5tys za m2 to żaden nowość, a najlepsze że sprzedają się bardzo dobrze. Mam w rodzinie pośrednika nieruchomości i z rozmów wiem o co chodzi np lekarze bez żadnych zaświadczeń dostają kredyt na mieszkanie z banku w którym prowadzą rachunek, są grupy społeczne które dzisiaj nie narzekają, są to zdolni kredyt hipoteczny ludzie lub dzieci ludzi którzy dobrze się ustawili, znajomki itd.

Sam nie mogę narzekać, ale przy cenie budowy 3,5tys za m2 ceny są z kosmosu i dla ludzi którzy są chętni zacisnąć sobie pętlę na 30 lat i więcej.

Moim zdanie w pierwszej kolejności młodzi ludzie powinni dostać kawałek ziemi pod budowę. Powinniśmy robić wszystka aby pożyczki mieszkali i pracowali w Polsce; a ziemi nie brakuje i nie obciąża to budżetu.
Pomoc finansowa powinna być kierowana pożyczki dla zadłużonych bezpośrednio do młodych ludzi-a nie za pośrednictwem banków, które w efekcie są beneficjentami.

Admin
Admin

Liczba postów : 32
Join date : 02/06/2013

Zobacz profil autora http://gdyby.huhohi.com

Powrót do góry Go down

Re: tworzywa sztuczne

Pisanie by Admin on Nie Paź 18, 2015 9:36 pm

Dzisiejsza fala uchodźców to nic w porównaniu z masowymi migracjami, które zostaną spowodowane przez suszę i zmiany klimatyczne - oświadczył Kerry w wystąpieniu podczas wizyty na światowej wystawie Expo.

Szef amerykańskiej dyplomacji podkreślił, że jeśli chce się tego uniknąć, to trzeba podjąć działania, by osiągnąć trzy cele: zwiększyć produkcję rolną w zrównoważony sposób, dostosować się do zmian klimatycznych i zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych.

Kerry wyraził nadzieję, że uda się osiągnąć porozumienie na zbliżającej się konferencji klimatycznej w Paryżu. Zwracając się do przedstawicieli różnych krajów świata zaapelował: - Wytłumaczcie swoim obywatelom, jak ważne jest zawarcie porozumienia.

- Stany Zjednoczone są gotowe działać ze wszystkimi, a w kwestii klimatu innych opcji nie ma. Zmiany klimatyczne są w wymiarze globalnym prawdziwym priorytetem naszych czasów - ocenił sekretarz stanu USA

Admin
Admin

Liczba postów : 32
Join date : 02/06/2013

Zobacz profil autora http://gdyby.huhohi.com

Powrót do góry Go down

Re: tworzywa sztuczne

Pisanie by Admin on Nie Paź 18, 2015 9:37 pm

To Wasza wina, to Wy toczyliście wojny na Bliskim Wschodzie i w Afryce, teraz wkładacie paluchy w krajach Europy, a kto za to płaci, płaci za to Europa. Może John Kerry wytłumaczy politykom, że należy skończyć z ocieplaniem klimatu tzn zlikwidować nadmierne wydobywanie węgla, zabronić produkcji zniczy, które stawia się bezmyślnie na milionahc grobów, zwłaszcza tu u nas itd. Jest na to proste rozwiązanie, trzeba zaprzestać wycinania lasów. Trzeba sądzić jak naj więcej drzew. One sam naturalną osłoną przed słońcem i przed nadmiernym osuszaniem ziemi. A także sam filtrem który oczyszcza powietrze. Nie trzeba być naukowcem żeby to zrozumieć.

Admin
Admin

Liczba postów : 32
Join date : 02/06/2013

Zobacz profil autora http://gdyby.huhohi.com

Powrót do góry Go down

Re: tworzywa sztuczne

Pisanie by Admin on Nie Paź 18, 2015 9:38 pm

przeciez 30 % żywnosci się marnuje. To co sie wyrabia to plan NWO czyli swiatowej masonerii. Kontrola nad wszystkim i zredukowanie liczby ludności do 1,5 mld pracujących na grupe bezwzgldnych bogatych ludzi sterujących pozoztałą społecznością. Do tego małż homo gdyż po co mają sie rozmnażać, gender żadnej religii a szczeglnie judaizmu - wiernego Przymierzu i Katolicyzmu - wiernego Chrystusowi. To jest początek III wojny nawet papiez Franciszek w Sarajewie w czerwcu br.Prosze wpisać Fatima a III wojna światowa, Trzy Dni Ciemności, Objawienia w Akita - zatw. przez Jana Pawła II. Polecam także: O.Kilmuszko o islamie. Prosze mowić innym. Jedyny ratunek to Różaniec i Miłosierdzie Boże- '' ostatnia deska ratunku '' jak sam Jezus to określił.I dobrze! Może ta muzułmańska hołota wymarznie. Precz z imigrantami! A WP powinna publikować wszystkie posty a nie tylko te, które są dla nich wygodne w myśł poprawności politycznej i eurolizusostwa. Opublikujcie wszystkie moje posty. To wolny kraj i cenzura już nie obowiązuje!

Admin
Admin

Liczba postów : 32
Join date : 02/06/2013

Zobacz profil autora http://gdyby.huhohi.com

Powrót do góry Go down

Re: tworzywa sztuczne

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach